babekay
babekay
28-03-2018
Mathematics
contestada
What is the cost , per pound, for the candy.
Respuesta :
edyg144
edyg144
28-03-2018
what you would do is divide the cost by pounds so you do 12$/10lbs which is 1.2$ per pound.
Answer Link
amandalee2
amandalee2
28-03-2018
she is correct, divide the cost by pounds and that’s the answer
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 89+ )
Otras preguntas
_______ and _______ are the logical statement.
Most food chains end with a top predator. Which of these is the BEST definition of a top predator?
What is the sum of the interior angles in a 15-sided polygon? Sum =
What is x?????????????
A bridge leading into Manhattan. A crowd of people are walking out of Manhattan with masks and some are running. A large cloud of smoke and dust covers the land
How does genetic drift compare to natural selection? A. The key distinction is that in genetic drift allele frequencies change by reproductive success, whereas
Which of the following statements is true? O A. Individual goals should focus on a few objectives and be SMART. B. When work involves discretion or initiative,
Andy flipped a coin once and rolled a six-sided number cube numbered 1 through 6
Pleassseeee help meeeee
What is a positive and negative impact on human impact of the environment.