ladiesphipps ladiesphipps 31-01-2018 Mathematics contestada PLEASE ANSWER ASAP! ITS A TEST AND IM DOING NOW! Select the three statements that represent a unit rate. * (1 point for correct answer) (1) 1 point Carrots cost $2 per pound (2) Sylvia buys 5 shirts for $75 (3) It takes Juan 3 hours to drive 165 miles (4) A recipe calls for 2 cups of sugar for every gallon of water. (5) A teacher divides her students so that there are 11 students per group. PLS ANSWER ASAP