atashapestanas2
atashapestanas2 atashapestanas2
  • 30-10-2017
  • Mathematics
contestada

jillian bought 1/2 pound of turkey and 1 1/3 pound of cheddar cheese at the deli. both items are on sale for $6 per pound. how much does each turkey cost>

Respuesta :

20schwartz79359
20schwartz79359 20schwartz79359
  • 30-10-2017
Divide you cost by the weight and than you should have your answer

Answer Link

Otras preguntas

Read the line below from the poem “Tattoo” by Gregg Shapiro and answer the question that follows. There were stories in the lines on his face What do th
Which of the following is an internal event? A. An indoor company-sponsored concert that's open to the public B. A store sale C. A company picnic for emplo
The Plateau Indians had a semi-nomadic lifestyle while the Northwest Coast Indians had a sedentary lifestyle. Which was a benefit of having a sedentary lifesty
The mass of amu of 710 iron atoms
What's an allusion?????????
what are 4 examples of producers in the food chain
Which process is involved in breaking down solid rock and turning it into sediment?
Does anyone have any information on the European Renaissance? Mostly about the trade and identities of the Europeans.
What is the italian term for this mark in measure 16? what does it mean?
47 ounces to 54 ounces