mazzaferromadison mazzaferromadison
  • 27-01-2024
  • Mathematics
contestada

Office Bargains sells 270 pens for $8.10. What is the price per pen?

Respuesta :

9pqbryucr8 9pqbryucr8
  • 27-01-2024
$8.10 / 270
$0.03
.03 cents for each pen
Answer Link

Otras preguntas

Sheila had 8 yards of fabric.she used 2 1/4 yards to make a dress.how much fabric does she have left?
so what's the real answer?
You are a teaching assistant for an introductory biology laboratory. you would like your students to see connections between admittedly very different looking a
if you get 1 dollar every 2 week how many weeks will it take to get 800 dollars
At K2X Industries, the top management believes that having multiple managers will lead to disorder and adversely affect employee performance. As a result, all e
He was a hero in the hearts and minds of the peoplesubject___ verb____ complete thought ______
Will geographical isolation be a major factor in the speciation of an organism that reproduces asexually?Why or why not?
​a group of people who form an alliance for a common purpose and engage in unlawful of criminal activity is called a
According to OSHA, employers must_____ and _____ hazardous chemicals in the workplace. Which selection completes the sentence to BEST describe an employer's res
What kind of foreign policy did william howard taft establish when he succeeded roosevelt as president?