badhandwritting4000 badhandwritting4000
  • 27-05-2017
  • Mathematics
contestada

A bakery offers a sale price of $3.45 for 4 muffins. What is the price per dozen? The price per dozen muffins is

Respuesta :

lisee7 lisee7
  • 27-05-2017
There's 3 sets of 4 in a dozen
$3.45x3= $10.35
Answer Link

Otras preguntas

Geographers define the essential element called “the uses of geography” as __________. A. learning about the Earth’s natural environments B. understanding the p
Suppose babies born in a large hospital have a mean weight of 3366 grams, and a variance of 244,036. 1118 babies are sampled at random from the hospital what is
friendship is one mind in two body means a. their body are the same shape b. both of them have one mind c. two friends think the same d. two friends thin
Robert arrives to class and sees everyone else has left their coats on. He is not sure why everyone is doing this – and he wants to take his coat off – but he d
I am stuck pls I need help​
At 298 K, Kc is 2.2×105 for the reaction F(g)+O2(g)⇌O2F(g) . What is the value of Kp at this temperature? Express your answer using two significant figures.
Solve for xxx. Your answer must be simplified. 7>x/4
Please help, thanks :) (Question is attached below)
Iron man wears an awesome ironsuit.He is flying over high current carrying wire. Will he be affected?
An acetic acid buffer solution is required to have a pH of 5.27. You have a solution that contains 0.010 mol of Acetic acid. What molarity of sodium acetate wil