timothy9
timothy9
01-04-2017
Mathematics
contestada
Please help me with this guys
Respuesta :
22chocolate22
22chocolate22
01-04-2017
I thiiiink it's the aluminum can because the cardboard sells for $0.05 per MILLIMETER, which makes it cost more then what the aluminum costs; $0.05 per CENTIMETER
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 93+ )
Otras preguntas
What type of photographer depends most heavily on color
Aliya made 8 liters of punch for a party write an equation and solve to find the number of milliemeters of punch she has 1 liter=1,000 millimeters
HURRY THIS PERSON WILL RECEIVE 100 POINTS!!!!1 Items at a large warehouse were sampled and data recorded. The weights (in ounces) of 10 bags of popcorn were:
what does it mean to live in texas
The total mass of the wheelbarrow is 80kg (take 10N/kg) and calculate the weight of the wheelbarrow on the road
Heather has two coupons for a chair. Coupon A: 30% off of a $38 chair Coupon B: $9 rebate on a $38 chair Choose the coupon that gives the lower price. Then fill
What is peptidases secreted by?
How could you use graphing to solve any equation in one variable? Drag statements into order to complete an explanation.
Please take a look at the files
un ganadero utilizó 290 bultos de cemento para construir dos muros en su Potrero Cuántos bultos utilizó para construir cuatro muros del mismo tipo.nt ayuda pñis