Martina98
Martina98
29-03-2017
Mathematics
contestada
Can someone help me???
Respuesta :
Аноним
Аноним
29-03-2017
Grapes is $1.00 a pound and we are trying to find out 3.5 pounds so we multiply the price for one unit by the amount of units. ($1.00 x 3.5 = $3.50)
The answer is
C) $3.50
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 72+ )
Otras preguntas
What did paine say were some of the “material injuries” the colonies had sustained due to their dependence on great britain? what are the strengths and weakness
In 2005, hurricane katrina brought a storm surge that overtopped the levees and flooded new orleans, causing over 1400 deaths and perhaps $100 billion in damage
what is 2.5% in number form
Joshua borrowed $2,100 for one year and paid $105 in interest. The bank charged him a service charge of $18. If Joshua paid the $2,100 in 12 equal monthly paym
Annabelle measured her bedroom as 11 ft 13 ft, which is 143 square feet. She wants to change the units to square inches. Which statements should she consider w
What has been found at the top of many tall mountains like the himalayas and mount everest that points to a flood?
You examine the schedule for your favorite soccer team. the team plays sixteen games each season. later, you try recalling that schedule for a friend who likes
Which property of an activity determines whether the activity is active, paused, stopped, or dead?
white powder, when heated, produces a colourless gas and a black solid. Is the white powder and element?
One property of metals is that they are: insulators brittle malleable none of these are properties of metals