12. Lyla has $150 to purchase shrubs for her front yard. Small shrubs cost $20
per shrub and large shrubs cost $35 per shrub.
Part A: Write an equation that can be used to determine the number of small
shrubs, x, and the number of large shrubs, y that Lyla can purchase.