JerimiahJ143294 JerimiahJ143294
  • 30-10-2022
  • Mathematics
contestada

Six lemons cost $1.00. What is the unit price rounded to the nearestcent?

Respuesta :

AzhariaC130030 AzhariaC130030
  • 30-10-2022

ok

Price per lemon = 1/6

= 0.166666

Rounded to the neareast cent = 0.17

Answer Link

Otras preguntas

The founder wanted to add the bill of right to the Constitution because they wanted to
Five cities south of 30n and west of 15e
I need help... How do I work out questions like, 6a³ ➗ 5a 7r⁴ ➗ 4r² 3c⁵ ➗ 2c² Please tell me the method.
Which scientist was responsible for disproving the theory of spontaneous generation?
When ascending in an aircraft, the pressure in the middle ear, relative to the outside air, will: increase decrease remain constant
Why is it easier for a dictatorship to go to war versus a democratic country
The quote below is an excerpt from the Supreme Court's ruling in New York Times v. United States (1971): In the First Amendment, the Founding Fathers gave the f
Name the two systems that make up the structure of most plants, and the parts found within each.
Which of the following reason allowed Great Britain to further its colonization in the new world
Y=x-2 a. (3,1) b. (1,3)