The following table shows the cost of 4 party favor packs. For example, the Slinky costs $9 for a pack of 5. Which toy pack has a cost of $2.50 per toy

The following table shows the cost of 4 party favor packs For example the Slinky costs 9 for a pack of 5 Which toy pack has a cost of 250 per toy class=

Respuesta :

Answer:

yo-yo cost 2.50 dollar because if we divide 15 and 6 the answer will be 2.50