s9154802 s9154802
  • 30-06-2022
  • Mathematics
contestada

if pound of cheese costs $3.43, what is the cost per pound?
PLS HELP

Respuesta :

raefaith14 raefaith14
  • 30-06-2022

Answer:

can you rephrase it? how many pounds are there?

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

How does a function relate to a formula in Microsoft word
How did migration lead to the population of the world?
How does math relate to electrons and ion formation?
what is supraorbital height
The outward appearance of a particular trait is called the?
What is 8.125 to the nearest cent
what does plot development mean in drama
photosynthesis is 6CO2 + 6H2O → C6H12O6 + 6O2 1) How many molecules of carbon dioxide are shown in this equation? a-6 b-12 c-8 d-24
what are flaws and weaknesses for the following characters?MacbethLady MacbethPipMiss HavishamI would really appreciate your help, I am really stuck.Thanks
obeying laws, paying taxes,defending the nation and serving on the juries is what type of citizen