lindasirak1
lindasirak1
27-06-2022
Mathematics
contestada
can someone help me
Respuesta :
ecanada12
ecanada12
28-06-2022
Answer:
See Pictures
Step-by-step explanation:
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 26+ )
Otras preguntas
Find the unit rate with the second given unit in the denominator. $67.50 for 9 pizzas A.$15/pizza B.7.50pizza/$ C.15pizza/$ D.$7.50/pizza
What percent of 60 is 15
developments during World War II that help save lives
20 less than 8 times a number is the same as 15 more than the number
99-97+95-93+....+7-5+3-1
Build and decompose a kilogram to reason about the size
“Not a man lives on the continent but fully believes that a separation must some time or other finally take place.” Which best describes Paine’s use of figurat
evaluate- 6x, when x = 7
Translate the word phrase into a variable expression. Five more than the product of x and 6. A. (x + 6) + 5 B. 5x + 6 C. 6x + 5 D. 5(x + 6)
What major difference did Tocqueville witness he visited America in 1831