Seudónimo Seudónimo
  • 31-01-2017
  • Mathematics
contestada

what is the unit rate for $1.98 for 6 bananans

Respuesta :

iamnevin546nev546
iamnevin546nev546 iamnevin546nev546
  • 31-01-2017
$0.33
thirty three cents

Answer Link
cutiekitty178 cutiekitty178
  • 31-01-2017
the answer is $0.33
                       _____
 
                        1 banana
:) hope this helped



Answer Link

Otras preguntas

Find the intercept of x-y=4
Which three events led to the American Revolution?
what is most likely the purpose of a poster about the environmental and health benefits of creating new bike paths? A. To pursade B. To inquire C. To inform D.
All of the following are correct responses to mucho gusto except: A. El gusto es mío B. Amigo C. Igualmente D. Encanta
Looking for some furniture for her new apartment, Susan visits the local swap meet in search of something cheap. Knowing that most swap meet vendors will not ac
what is the surface area of a cylinder with a radius of 8 and a height of 16? *NOTE: Answer must NOT be decimal or fraction.*
$769 borrowed at 5% for 13 months
. The literal translation of _____ is “of nothing” but it means _____. muchas gracias; thank you de nada; you’re welcome gracias; you’re welcome por fav
Felipe Juan Ruiz Jiménez and María Adriana Velázquez Carrasco have a baby boy named Santiago Alberto. What is Santiago’s full name?
Of the following, which is most critical to the educator who subscribes to a behaviorist view of learning?