cutiepie12 cutiepie12
  • 28-01-2015
  • Mathematics
contestada

the cost of 3 scarves is 26.25 dollars what is the unit price

Respuesta :

cmbalk1225 cmbalk1225
  • 28-01-2015
$8.75 per scarf

26.25/3
= 8.75
Answer Link
1AquilaClair
1AquilaClair 1AquilaClair
  • 28-01-2015


26.25 divided by 3 = 8.75

so, the unit price is 8.75


Answer Link

Otras preguntas

Which explains a difference between Deng Xiaoping and Mao Zedong in regards to economic policy? Deng sought to modernize China by introducing capitalism in a li
How to write 32.309 in expanded form
What is the nearest thousand, hundreds, tens for 7931
why might the story of Romulus and Remus being abandoned and then reared by a wolf have been so important to the early settlers of rome
As part of the Omaha Platform, the People’s Party demanded that
what did zorna say about marrying a shorter man
whats 1.83333 in a fraction
The majority of people in these countries speak Arabic and much of the land is desert. a. place b. region
how to write 314,207 in the expanded form
why might the story of Romulus and Remus being abandoned and then reared by a wolf have been so important to the early settlers of rome