Seudónimo Seudónimo
  • 31-01-2017
  • Mathematics
contestada

Rainer bought 1.43 pounds of lunch meat at the store for $10.98. What was the unit rate (price) of the lunch meat?

Respuesta :

SharkyBoi
SharkyBoi SharkyBoi
  • 31-01-2017
the lunch meat would beeeeeeeeee would be $7.68
Answer Link

Otras preguntas

2. Why did the two-party system form?
Problem Solving : Solve the following problem in a blank sheets of paper and submit your answer by uploading a jpeg or picture file. five points will be given f
Rewrite, using the distributive property -(6x-17)= ?x + ?
Which is portable storage device these days ? PLEASE DON'T COPY ANSWER
2. Why did the two-party system form?
Parts per billion= g solute g solution The US Environmental Protection Agency (EPA) has determined that a copper concentration of 1.3 mg/L or less in drinking w
What button is used to format a tables text to make it more interesting??
1. Fill in the blanks to complete the statements on body processes. The functional activities that result in growth and repair of body tissue are called blank?
Which of the following events do Jews, Christians, and Muslims all believe happened and contributed to establishing the east coast of the Mediterranean as the H
Question Which topics are covered in geology? Earth, earthquakes, mountains, volcanoes, Earth's history Earth, earthquakes, mountains, volcanoes, Earth's histor