nyckolekathryn
nyckolekathryn
28-01-2017
Mathematics
contestada
an expression for j fewer than 354
Respuesta :
Doyalikedagz
Doyalikedagz
28-01-2017
J fewer hints that you're subtracting from 354 so I believe the answer you're looking for is 354-j.
Hope this helps! (:
Answer Link
fireandgold0
fireandgold0
28-01-2017
354-j that is the answeri am giving you
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 64+ )
Otras preguntas
Write the ratio $150 : $450 : $750 in its simplest form.
describe the 3 segments of Kenny ride
You are testing the claim that the proportion of men who own cats is larger than the proportion of women who own cats. You sample 170 men, and 70% own cats. You
Graph both functions to find the solution(s) to the system. {y=x²−2x+4 y=2x+1 Use the line tool to graph the line. Use the parabola tool to graph the parabola.
Which of the following is not a disadvantage of decentralized operations? a.duplication of operations bpetition among managers c.price cutting by departments th
Which of the following describes metallic character on the periodic table? Question 1 options: A) It increases as you move right to left within a period and dow
The consumer price index is used toGroup of answer choicesturn dollar figures into meaningful measures of purchasing power.characterize the types of goods and s
In contrast to the post-World War II period, before 1940 the government rarely intervened in the economy to influence inflation or unemployment rates. used gove
50 points and brainly Trinas you company charges $0.86 per pound to ship toys. Part A: Write an equation to determine the totals cost, c, to ship p pounds of t
4 pounds of oranges costs $ 12 . What is the unit price per pound?