ThatStudent2311
ThatStudent2311
27-01-2017
Mathematics
contestada
Help me!!!!!!!!!!!!!!
Respuesta :
aterry1
aterry1
27-01-2017
the cost per pound of apples in 2.50$. You can buy 4 pounds with 30$. 3 apples I'm each pound 50 apples
Answer Link
bcalle
bcalle
27-01-2017
Cost per pound 5.00/2 = $2.50 per pound
$30.00/$2.50 = 12 You can buy 12 pounds of apples for $30
16/5 = 3.2 There are about 3 apples per pound
12*3 = 36 You can buy approx 36 apples for $30
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 17+ )
Otras preguntas
What is 516.3606 rounded to the nearest hundredths
Why didn’t the League of Nations work as Wilson envisioned it?
There is a reason i am writing alot because the website wont let me write a short amount. So If x=5 what is 5h+7
Anna has let out 50 meters of kite string when she observes that her kite is directly above emily. If anna is 35 meters from emily how high is the kite?
what is the relationship between 3.0 and 0.3 help its hw
How to memorise questions and answers in Indonesian in 2 days
which sentence best expresses the main idea of the article
What is the same of coastal plain and interior plain
what is the square root of -169
what is the site of action for lactase,maltase and sucrase?/?