singletonarlicia singletonarlicia
  • 27-12-2021
  • Mathematics
contestada

Shayna pays 20 for 5 bottles of juice. What is the unit price for the bottles of juice?

Respuesta :

anonymous77779 anonymous77779
  • 27-12-2021
20/5 = 4
therefore the unit price for the bottles of juice is 4
Answer Link

Otras preguntas

kumiko has a $50 gift card for a web site that sells apps and games. games cost $2.50 each, and apps cost $1.25 each. write an inequality that represents the nu
Select a synonym for the word trustworthy as it is used in this sentence. Tyrone always believed Lisa was trustworthy until she lied to him. (2 points) Content
Please help me solve this, it's for a Kahn academy assignment.
sam spent 75 minutes working on a project.if he started at 4:30am,what time did he finish​
Pick the answer that correctly uses the possessive case in this sentence. The audience gave a standing ovation after ______ solo. Choose 1 answer: (Choice A) A
Sara rolls a fair dice and flips a fair coin. a What is the probability of obtaining a multiple of 3 and a tail?
Choose the correct present tense verb form for "invitar" Yo te ___________. Select one: a. invitamos b. invitas c. invitan d. invito
Y = 10x so what’s the ratio of x:y
what happened to the mandan village after lewis
[tex]\huge\text{Question:}[/tex] Please help me with my homework. Here's the math problem: [tex]\huge\bold{(2a^{2} )^{2} (bc^{2} )^{3} }[/tex] Due today. Please