adelia55 adelia55
  • 27-12-2021
  • Mathematics
contestada

Pencils are on sale for 25 for $1.25. Based on this rate, how much would one pencil cost?

Respuesta :

xuanharryfu3
xuanharryfu3 xuanharryfu3
  • 27-12-2021

Answer:

$0.05

Step-by-step explanation:

1.25/25=0.05

Answer Link

Otras preguntas

What is the probability that the student speaks spanish given that he or she speaks italian?
The nathaniel hawthorne novel that most famously deals with the effects of guilt is ______. the marble faun the scarlet letter uncle tom's cabin
What year did thewright brothers fly an airplane?
What is the sum of 8+9?
What is the answer to this biology question
which subatomic particle identifies an atom as that of a particular element? how is this particle related to the atoms atomic number
Which describes the kind of impact media has on how we view ourselves?
Why did america win the american revolutionary war?
In tell tale heart why does the narrator kill the old man
Corals use harpoon-like______________ to catch food.