zeaweadzz zeaweadzz
  • 31-10-2021
  • Mathematics
contestada


1) Jen spends $5.98 on ribbon. Ribbon costs $0.92 per meter. How many
meters of ribbon does Jen buy?

Respuesta :

kzli
kzli kzli
  • 31-10-2021

Answer:

6.5

Step-by-step explanation:

5.98÷0.92= 6.5m

Answer Link

Otras preguntas

Question 1 of 10 How do you play the guiro? A. With the hands B. With a pick C. With a wooden stick O D. With a bar SUBMIT
i have the coronavirus
Four Quadrant Ordered Pairs YA E JN F K н SA D SG 74 R X U o Write the ordered pair for each given point. 9) X 11) R 10) к 12) H 13) J 15) Y 14) N 16) E Plot th
What is crystallization ?
A project begins in January 2014; it is to be completed in October 2016. The contract price is $3,900 and the estimated total cost of the project is $3,000. Add
Help quickly as possible thank you :) ​
If the weather improved, our crops would flourish. Which conditional is this?​
What is the most painful and/or annoying problem that foreign exchange students face when they study in America?
Make a list of social problems and evils prevailing in your society.​
relative frequency of 80