adomsarpong
adomsarpong
28-10-2021
Mathematics
contestada
What is a unit rate $140 for 18 ft.²
Respuesta :
BrainlyUser007
BrainlyUser007
30-10-2021
Answer:
$7.78
Step-by-step explanation:
140/18 = 7.78
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 88+ )
Otras preguntas
2.6 yards to inches!? Explain it
Maggie needs to spend at least six hours each week practicing the piano. She has already practiced three and one fourth hours this week. She wants to split the
What is 7x+2y+5-5x+9y-1
Please help, this is French 2 material. this is a emergency! From this list o verbs - tell me if it is a verb with Avoir or with être 1. Manger 2. Nager 3. All
What term refers to the total amount of a good or service that people are willing to purchase Demand Opportunity cost Supply Scarcity
When expressed per kilogram body weight, the nutrient needs of infants are markedly higher than those of young adults for all of the following nutrients EXCEPT:
Jeanne Bowman is an active, healthy, 80-year-old widow and mother of five grown children who range in age from 42 to 60 years old. She is well-informed and very
If = 2 + √3, find the value of [tex]x^{2} +\frac{1}{x^{2} }[/tex]
If in the short run, firms in monopolistic competition _________, new firms will enter the market. A. are making an economic profit B. are making zero economi
A wireless networking technician has completed a survey of a wireless network and documented the detected signal strengths in various locations. This document i