kyle261
kyle261
30-08-2021
Mathematics
contestada
help please! I'm stuck!
Respuesta :
Suravi01
Suravi01
30-08-2021
Answer:
$1,440
Step-by-step explanation:
1 jar = $6
240 jars = 240 × 6 = $ 1,440
Answer Link
MadeOfMagic123
MadeOfMagic123
30-08-2021
1,440 because 240*6=1,440
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 16+ )
Otras preguntas
a 240 centimeter board is to be cut into two pieces so that the longer piece is twice as long as the shorter piece. find the length of each piece.
r + 0.12 = 0.20 what number is r
Which instrument is directly used to determine the relative masses of atoms? (A) spectroscope (B)Geiger counter (C)mass spectrograph (D)microbalance (E)ele
The euglena possesses an organelle that synthesizes a polysaccharide for storage. This organelle is the (A) stigma (B) pyrenoid (C) eyespot (D) cytopharynx (E)
How much larger than the sum of −1, −2, and 5 is the sum of the squares of these same integers? A. 18 B. 20 C. 22 D. 28 E. 32
Find the volume of the cylinder with R= 3 m H = 10 m
what is 1/10 divided by 9/10?
Which of the following is a factor that historians believe contributed to the North's victory during the Civil War?A.the greater presence of industry in the Nor
A bowling ball travels at 2.0 m/s. it has 16j of kinetic energy. What is the mass of the bowling ball in kilograms?
if your making 7.25 in you get 40 hours a week in you work 5 days how much would you get paid every two weeks ?