Jeanne has a coupon for 1.95 off a jug of name brand laundry detergent that normally costs 14.99 . The store brand laundry detergent costs 11.53 How much will Jeanne save if she buys the store brand detergent instead of using her coupon and buying the name brand

Respuesta :

Step-by-step explanation:

14.99 - 11.53= 3.46+1.95 =4.41