samiyaeddings11
samiyaeddings11 samiyaeddings11
  • 28-05-2021
  • Mathematics
contestada

the cost of toilet paper is 9.99 for 9 rolls, what is the price per roll of toilet paper?​

Respuesta :

rococo908
rococo908 rococo908
  • 28-05-2021

Answer:

$1.11

Step-by-step explanation:

Find the price per roll by dividing the cost by the number of rolls:

9.99/9

= 1.11

So, the price per roll of toilet paper is $1.11

Answer Link
Ajehwjdjeks
Ajehwjdjeks Ajehwjdjeks
  • 28-05-2021
the price per roll is $0.89
Answer Link

Otras preguntas

GUYS I NEED YOU TO DO THIS SURVEY FOR ME I NEED IT FOR SCHOOL https://forms.office.com/Pages/ResponsePage.aspx?id=n6gbEIyVYEKl4dEBGaDrHlLEVGQzOw9Kkg4sngqtiPRUOD
How would you add 1+1
The poem that talked about the maori woman not understanding why the different pills worked on different parts of her body until the doctor told her it was magi
Mr. Wolfe wrote a number on the board in expanded form. He asked his math students to write the number in standard or word form. Some students and their answers
Television is doing more harm than good to students topic
20 points Mabrey connects 3 pieces of clay end to end that are each 3/4 inch long. how many 3/16 inch pieces of clay can Mabrey cut?
Multiply. HELP 9/4ā‹…14 Responses 23/4 28 63/2 I don't know.
Are the ones with answers correct? I just want to make sure I’m right
The green mile club for the upcoming presidents cup at quail hollow club in charlotte will provide an ultra-vip experience for how many ticket holders?.
Women took up traditionally male roles - how would this help the campaign for women's votes ?