eli5658 eli5658
  • 28-05-2021
  • Mathematics
contestada

A 3-gallon bucket of paint costs $103.68. What is the price per cup?

Respuesta :

ultimatesaiyan788
ultimatesaiyan788 ultimatesaiyan788
  • 28-05-2021

Answer:34.56

Step-by-step explanat 103.68 divded by 3 = 34.56

Answer Link

Otras preguntas

What evidence supports a conservation law?
20 points- multiple choice chemistry
what do literary critics do when they make interpretations ? a.they give their opinion on the deeper meanings of a story. b.they make a counterargument to an au
What section of a plot structure diagram shows how the conflict is settled? A. Rising action B. Resolution C. Climax D. Falling action
Read the sentence and then choose the option with the correct word or words to answer the question. I am going to sunbathe by the pool the day after tomorrow. W
25+12 1/2 + 61/4+31/8+19/16+25/32=
40% of _ =$10:00 A $0.25 B $4.00 C $25.00 D $40.00 E none of these
A role of the Second Continental Congress was to: A. approve the Writings of Thomas Paine. B. manage the Revolutionary War. C. authorize the Boston Tea Party
What is typically responsible for forming volcanic island chains in the oceans? A. Hot spot volcanism B. Fissures C. Composite volcanoes D. Shield volc
what could be use to cool a machcine gun down?​