iiamjayonna iiamjayonna
  • 30-04-2021
  • Mathematics
contestada


A pet store advertises
a 30% off sale or dog crates.
What is the regular price of a
large crate that costs $85.50
on sale?

Respuesta :

spidersarescaryLOL
spidersarescaryLOL spidersarescaryLOL
  • 18-05-2021

Answer:

the answer is 1.99 I think im not sure I guessed

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

John. wants to receive a 96% average on 4 math tests .So far he has taken 3 tests.His grades are 94%, 98%, and 98%. Write an equation in terms of to find out w
metaphor in the seven ages of man
Which of the following sentences has an adverbial phrase? A. She did not want to touch the lizard. B. She touched the lizard. C. She bravely touched th
the boy is over__percent water
what is the solution to the system of equations? y = x 3 x = –2
How did the gypsy moth evolved
ln 25 is the power to which _______ must be raised in order to produce a value of 25
Experimental probability is the same as empirical probability and relative frequency?Yes or No
Which unit rate is the lowest price per ounce? Choice A: 6 ounces of raisins for $1.49 Choice B: 13 ounces of raisins for $3.59 Choice A Choice B The unit ra
Read the lines from Wordsworth's "Tintern Abbey." The sounding cataract Haunted me like a passion: the tall rock, The mountain, and the deep and gloomy wood, T