221926
221926
29-04-2021
Mathematics
contestada
I NEED HELP ON THIS ASAP
Respuesta :
duncansalmen
duncansalmen
29-04-2021
Answer:
A.
1 muffin equals $2.08 for the first package.
1 muffin equals $1.91 for the second package.
1 muffin equals $1.88 for the third package.
B.
Option B gives the lowest unit price.
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 13+ )
Otras preguntas
The Jordan River passes through which territory? 1) Mount Sinai 2) kingdom of Israel 3) kingdom of Judah 4) Mediterranean Sea
According to the Kentucky Resolution, how does the Sedition Act undermine the proper role of government?
In Boston there is a restaurant called The Top of the Hub. Every year it makes and delivers a free Thanksgiving meal to which group? (a) The homeless that live
what is 784 divided 4
What is a perfect triangle?
hayley borrowed $1854 from her parents.She agreed to repay them in equal installments over the next 18 months.How much will Hayley still owe her parents after a
the name of the single landmass that broke apart 225 million years ago and gave rise to todays continents
Which of the following can be used to discover an authors purpose? I. details in the story II. historical context III. publishers life history a. I, II, and II
The table shows the amount in gallons of blue paint and yellow paint that are mixed to form a shade of green paint. How many gallons of blue paint should be mix
Which word in this sentence is a participle? At the bottom of the trench lies a sunken ship. a. lies b. sunken c. ship d. bottom