dorcelonyadiel dorcelonyadiel
  • 29-04-2021
  • Mathematics
contestada

Tony bought 48 roses for $24. How much do 24 roses cost?

Respuesta :

daeinkim daeinkim
  • 29-04-2021

Answer:

$12.

Step-by-step explanation:

48 divided by $12 = $12.

Please mark brainiest thank you

Answer Link

Otras preguntas

Can you guys help me!!!! Please make sure to include steps!!!!!
round 81.139 to the nearest tenth
what is the rational number of 1/8 and 1/4
Is it true or false of the finding of evidence of liquid water on Mars is important because water is essential for life?
Write the expression in radical form: (48a)^3/4
Should I divide or multiply for this math problem: Nick spent 1 3/4 hours doing homework. Of that time, 2/3 was spent on a social studies project. How many hour
When viewing a cork through his homemade microscope , Robert hook discovered small compartments that he called
0.4 divided by 0.2 3.9 divided by 0.05 0.2 divided by 26 0.4 divided by 1.08 0.68 divided by 0.2 0.02 divided by 0.06 14 divided by 889 0.09 divided by 0.108 0.
PLEASE HELP I GIVE THANKS
Which sentence uses dashes correctly? A. This chili includes—tomatoes, three types of beans, and six different spices. B. The appetizers were—absolutely deli