flareth
flareth flareth
  • 30-11-2016
  • Mathematics
contestada

If you buy 12 pens for 22.20 dollars, how much does each pen cost?

If you buy 12 pens for 2220 dollars how much does each pen cost class=

Respuesta :

starwalls121313 starwalls121313
  • 30-11-2016
 $ 1.85   you  divide  22.20 by 12 
Answer Link

Otras preguntas

An airplane starts at rest and Excelerator down the runway for 20 seconds. At the end of the runway, its velocity is 80 m/s North. What is it’s acceleration?
Given the role of social factors in psychological disorders and the fact that psychological disorders are still associated with social stigma (people tend to th
how do vesicles transport cargo in the cell
What does Gatsby believe about his relationship with Daisy? A. That he can't ask to much of her B. That their relationship is doomed C. That he will not be ab
Triangle MNO is an equilateral triangle with sides measuring units. What is the height of the triangle? NR units
In the secret life of bees when does lily think that black people aren't bad
The axis of symmetry of a quadratic equation is x = –3. If one of the zeroes of the equation is 4, what is the other zero? –10 –7 –6 –4
convert 1.43 g/mL to the unit g/m^3 a. 1.43 x 10^6 g/m^3 b. 1.43 x 10^2 g/m^3 c. 1.43 x 10^-2 g/m^3 d. 1.43 x 10^-6 g/m^3
Which are specific to just prokaryotes, or just plants, or just animals? drag the appropriate items to their respective bins. helpreset lack a cell walllysosome
In general how do changes in the unemployment rate vary with changes in real gdp