valentinahenriques71 valentinahenriques71
  • 28-04-2021
  • Mathematics
contestada

Yani buys 4 dozen flyers for $7.25. What is
the cost of 12 dozen?
helppp now plz

Respuesta :

meganensley0908 meganensley0908
  • 28-04-2021

Answer:

$21.75

Step-by-step explanation:

Divide $7.25 by 4 then multiply what you get from that by 12

Answer Link

Otras preguntas

Subtract 75% of 86 ft
stacey and Neil painted 280 ft2 of their living room wall with 4/5 gallons of paint. How many square feet can they paint with 3 gallons of paint?
what is a solution to (x-2)(x+10)=13? a: x=3b: x=8c: x=10d: x=11
Identify a situation when a planner might favor advertising in a market when the BDI exceeded the CDI.
What is the title of king's novel that is about a rabid dog?
math question down below
does anyone have the answer key to 2.18 Unit Test: Voices and Viewpoints: Part 1 if so please give it to me
I need help with this math question and understanding it.
For the following question, use the equation d = rt, in which d is distance, r is rate, and t is time. How far is Grandmother's house if you must drive 4.5 hr t
A $104,000 selling price with $24,000 down at 8½% for 25 years results in a monthly payment of