kvj646269
kvj646269 kvj646269
  • 28-04-2021
  • Mathematics
contestada

Marco’s Pizzeria is having a special: 5 pizzas for $25. What is the unit price?

Respuesta :

potatobot201
potatobot201 potatobot201
  • 28-04-2021
The unit price would be $5 per pizza
Answer Link
840804
840804 840804
  • 20-09-2021

Answer:

The unit price would be $5 per pizza

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

There are 128 Year 7 students. Three quarters of them own a pet. A survey shows that 37 students have cats, 1/3 of the students who own a pet have dogs and the
name the postulate of the therom qts=srq
The final product of the Calvin-Benson Cycle used to produce glucose is ______.
Forty percent of the homes constructed in the Quail Creek area include a security system. Three homes are selected at random: What is the probability all three
An object with mass 3.5 kg is attached to a spring with spring stiffness constant k = 270 N/m and is executing simple harmonic motion. When the object is 0.020
I NEED PHYSICS HELP? THE QUESTION IS IN THE PIC
The mass of a mass-and-spring system is displaced 10 cm from its equilibrium position and released. A frequency of 4.0 Hz is observed. What frequency would be o
An LSU football defender is 6 m behind a Georgia Tech receiver who has the football and is d meters from making a touchdown. If the LSU player is running at 5 m
Make sure to write down the full Lewis structure for the molecule below, and determine the number of LaTeX: \sigma σ and LaTeX: \pi π bonds that it contains LaT
PLEASE ANSWER FIRST GETS BRAINLIEST