jkbowlin85 jkbowlin85
  • 27-04-2021
  • Mathematics
contestada

If 1/4 of a pound costs $3, how
many pounds can you buy for $1?

Respuesta :

v0idfull v0idfull
  • 27-04-2021

Answer:

1/12

Step-by-step explanation:

1/4 divided by 3

Answer Link
bossman55
bossman55 bossman55
  • 27-04-2021

Answer:

I think you can buy 1/3 for one dollar

Answer Link

Otras preguntas

Finerly Corporation sells cosmetics through a network of independent distributors. Finerly shipped cosmetics to its distributors and is considering whether it s
simplify using laws of exponents. Write your asnwer using positive exponents​
You should start at the beginning of the piece each time you practice. True False
WILL GIVE BRAINLIEST!!! In a test of hypothesis for a mean, which statement is CORRECT? The population must be normal because that is the only case when the s
Is the imposter sussy Baka?
Someone pls help me with this! -6 out of 18z -15​
Which of the following would not very in a diet between someone from the Ecuador and someone from China A. Major nutrients B. Kinds of carbohydrates C. Amount
look at pic 10 pts will mark brainilest
Why was the 3rd amendment added to the constitution?
Assessment in module 1 quarter 3 in grade 10