tef1
tef1
29-11-2016
Mathematics
contestada
How do you do this problem?
Respuesta :
ramenmcdonald
ramenmcdonald
29-11-2016
5/8 + 7/8 is 12/8
12/8 = 1 4/8
1 4/8 + 13 = 14 4/8
14 4/8 = 14 2/4 = 14 1/2
14 1/2
Answer Link
Mcawesom
Mcawesom
29-11-2016
109/8 + 7/8
=116/8
=29/2
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 18+ )
Otras preguntas
ERIOD DATE NAME 4. Priya bought these items at the grocery store. Find each unit price. a. 12 eggs for $3. How much is the cost per egg? b. 3 pounds of peanuts
two amounts of money are in the ratio 8:3.if the second amount is $4.05, what is the value of the first amount
? Question Select all the expressions that result in a product that is a rational number. 4 12 3 3 32.15 4 4 2 110 2 33 向
would baking two or more ingredients be a mixture?
what is added to brining liquid to add flavour
Find the radius of a cube whose volume is 994 cubic centimeters. Using work to find the radius
Can someone pls help me?
It’s time to take tea
Which of the functions is a linear function? PLEASE I NEED HELP!! A) y = x to the 3 power + 3 B) y = 2/x + 2 C) y = 3x to the 2 power +1 OR D) y = 4x - 8
1. What is an essay? When you write an who is your audience? 2. What are the three characteristics of good writing? How do they differ? 3. What is a thesis stat