jaydaaaa
jaydaaaa
29-11-2016
Mathematics
contestada
What's the unit rate if 12 socks sell for $5.79
Respuesta :
rafitanaka
rafitanaka
29-11-2016
$2.07 for 1 sock
just divide 12 by 5.79
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 75+ )
Otras preguntas
Is the answer B? Wanted to check my answer..
Why were the hazaras singled out and persecuted?
Was Alexander the Great a hero or a villain? Brainliest competing.
Describe the united states role in air combat over europe during world war ll? what are the risks of these missions? what new tecnologies are employed?
Solve for k. Please help
an animal gained 7 pounds studly over 28 years what is the unit rate of pounds per year
Why does it take longer for an ecosystem recover from primary succession than secondary succession?
One factor that determines the effectiveness of a lobbyist is?
What is the volume of this triangular prism? a. 432 cm3 b. 864 cm3 c. 38 cm3 d. 216 cm3?
Matching. 1. saw the market lose so much power that many people lost their fortunes in the matter of days challenger 2. having the larger number in a house of C