sky62
contestada

Jordan bought 9 pounds of fruit. He paid $2.39 a pound for 5 pounds. He paid $1.99 a pound for the rest. How much did Jordan spend on fruit? Please show all your work.

Respuesta :

2.39×5=11.95
1.99×4=7.96
11.95+7.96=19.91
Jordan Spend 19.91 On Fruit.