victoriaanime72 victoriaanime72
  • 30-03-2021
  • Mathematics
contestada

A paint store sells 4 pt of paint for $19. Find the unit rate. What does this rate mean? *

Respuesta :

xxtoshanicole21
xxtoshanicole21 xxtoshanicole21
  • 30-03-2021

Answer:

$4.75 for 1 pint of pint. The unit rate is the amount per pint.

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

IW.Fill in the gaps with the suitable words from the box.Some words can be used twice. a)play b)talk c)value d)influence(2) e)love(2) f)wish g)help h)rest 1.Th
I need help ASAP please
what is the right amount of love to give a dog and why? explain your answer.
English, dutch-finnish, swedish, and norwegian are all a part of which language family? a. germanic b. italic c. celtic d. balto-slavic
a blank is a signed agreement
¿Qué es lo que se considero para cobrar impuesto?
What is the difference between a food chain and a food web
How is that schrodinger's model of atom different than the model that bohr made of an atom?
What part of the brain triggers the release of adrenaline to boost heart rate when you’re afraid?
What is the value of g(−3) when g(x)=2x−2??