araceli93 araceli93
  • 30-03-2021
  • Mathematics
contestada

One notebook sells for $0.89. Mary can buy a package of 12 notebooks for $9.60. How much money can
Mary save on each notebook if she buys the package of 12?

Respuesta :

dkdkem dkdkem
  • 30-03-2021
Hmmmmmmmmm mmmmmmmmmmm
Answer Link
zendayathecutew
zendayathecutew zendayathecutew
  • 30-03-2021

Answer:

she would save $1.08 by purchasing the package of 12

Answer Link

Otras preguntas

What is the product written in scientific notation? (6.2*10^-8)(5*10^-2)
round 399 to the nearest ten and hundred
18/8 simplify the answer
three sources of conflict between younger and older workers
What 9 intergers are between -3.5 and 5.5
A number is 6 greater than 1/2 another number. If the sum of the numbers is 21, find the numbers
265,888 round to the nearest ten thousand
3 plus the product of 2 and h
what is special about nitrogen, and what is its main function in the atmosphere
Hetty is making identical gift baskets for the senior citizens center.She has 39 small bars soap bars and 26 small bottles of lotion.What is greatest number of