samanthaw0704
samanthaw0704 samanthaw0704
  • 28-03-2021
  • Mathematics
contestada

Can you help me with this markup or discount?

Can you help me with this markup or discount class=

Respuesta :

kailawebb2005
kailawebb2005 kailawebb2005
  • 28-03-2021

Answer:

$33.66

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

theo's mom bought an eight -pack of juice boxes at the store for $4. find the unit rate for the juice boxes. (example 4 ) __________
The active ingredient in many types of household bleach has an empirical formula, OCNCl. The molar mass is 232.41 grams per mole. What is the molecular formula
One plant from the garden is randomly selected. There is a 30% chance that the plant was purchased this year, and there is a 6% chance that the plant was purch
Find the coefficient of the squared term in the simplified form for the second derivative., f"(x) for f(x)=(X^3+2x+3)(3x^3-6x^2-8x+1). use the hyphen symbol,-,
this nutrient is found mainly in fruits and vegetables
15,409 two difere to forms
Which of these factors does not contribute to the income potential of a job? a. the education required to be successful at a job b. the amount of income a pers
In which region was slash-and-burn agriculture most likely to be practiced?
How many different integers can have the same absolute value ? give examples?
What is 5.987 as a fraction?