Respuesta :

4 dozen bagels cost $30

If we divide $30 by 4 we get 7.50 .

7.50 is the price of one dozen bagels.

You pay with a 10 dollar bill.

10 (dollars) - 7.50 (price of one dozen) = 2.50

You will receive $2.50 in change.

Hope I was able to help! :)