janiahaustin04
janiahaustin04
29-01-2021
Mathematics
contestada
$32.00 for 10 cookies
Unit rate.
Respuesta :
ngoa1575
ngoa1575
29-01-2021
Answer:
$32/10 = $3.2/cookie
Step-by-step explanation:
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 51+ )
Otras preguntas
During the early 1900s, which of the following movements created tension in Europe?
Which of the following situations can be modeled by the equation n+0.50n-0.3n =1.2n, where n is the # of nickels originally in the jar? a. Amanda takes out 50%
Write 3528 as the product of its prime factors. Leave your answer in index notation
Legislative Branch - Explain the process for determining the number of representatives a state will get, and deciding who each will represent.
What were the similarities and differences between the Taiping Rebellion and the Boxer Rebellion?
How many siblings did Napoleon have? What positions were his parents when he was young? Were they nobility, Kings, Queens, etc??
Write 3528 as the product of its prime factors. Leave your answer in index notation
Which compound is insoluble in water? (1) KOH (3) Na3PO4 (2) NH4Cl (4) PbSO4
What were the similarities and differences between the Taiping Rebellion and the Boxer Rebellion?
Why did people go on pilgrimages?