alexc0s
alexc0s alexc0s
  • 28-01-2021
  • Mathematics
contestada

Calculate the Unit Rate.

$9.75 for 5 mangos.

Respuesta :

aizawa1A
aizawa1A aizawa1A
  • 28-01-2021

Answer:

$1.95 for 1 mango

Step-by-step explanation:

Answer Link
zoeharrison425
zoeharrison425 zoeharrison425
  • 28-01-2021

Answer:

$1.95

Step-by-step explanation:

By dividing the price by the amount, I found the unit rate.

Answer Link

Otras preguntas

Fill in the blanks below with the correct word to complete the sentence. Water is warmed by the sun and It is then cooled and Finally, it is brought back to Ea
cupuncture can treat from simple to complicated diseases . A. diseased B. treatments C. ill D. ailments
ABC is dilated about the origin. What scale factor was used to make the image A'B'C? -1/3 -3 3 1/2
consider the cubic function f(x)=ax3 bx2 cx d where a is not equal to 0
PLEASE HELP!; Read this quotation from Lincoln, and then answer the question. What was Lincoln saying about the government? It could not continue to be divided
if you insert dna into bacteria how does it make the same proteins
which rational exponent represents a square root? 1/2, 1/4, 1/3, 3/2
how long can you wear a kn95 mask before replacing it?
Car companies often advertise how quickly their cars can go from 0 to 60 miles per hour. What effect would doubling the power of a certain car’s engine have on
Even when bullets of the same ammunition are fired from the same gun, the bullets are generally not a one hundred percent match for each other. True False.