jbreter120 jbreter120
  • 27-01-2021
  • Mathematics
contestada

Mary purchased 20oz of peanut butter for $2.79. Calculate the price per ounce

Respuesta :

ashlynbrownyard96 ashlynbrownyard96
  • 27-01-2021
around 0.139 or 0.40, divide 2.79/20
Answer Link

Otras preguntas

A loss of language ability, in general, is referred to as ____.
pleasssseeee answerrrrr!! while the use of biotechnology in agricultural, like GMOd, has increased crop yields, produce shelf life and pest resistance, it has a
You’ve been asked to create four bridesmaids’ bouquets for an upcoming fall wedding. The wedding will be held outdoors on a farm next to hayfields and an old, r
I'm really not sure about this question and could use some help. Thanks in advance!! Tom has taken out a loan for college. He started paying off the loan with a
What is my favourite book series? A. Harry Potter B. The Beyonders C. Artemis Fowl D. Percy Jackson and The Olympians
solve this problem please
factor 3/8 out of 3/8z+12
A _______ alcohol has a -OH radical bonded to a central carbon atom. - Primary - Tertiary - Secondary
Edgar and Rebekah are surveying their neighbors about the community pool. Their questions, written on the survey, are below: Edgar: How many times do you visit
Consider the factors that led to the end of each of these presidents: nixon, ford, carter. choose two presidents and compare and contrast how their terms ended.