fleon19
fleon19 fleon19
  • 27-01-2021
  • Mathematics
contestada

A 7-pack of jump ropes costs $16.31. What is the unit price?

Respuesta :

myaalsaidi
myaalsaidi myaalsaidi
  • 27-01-2021

Answer:

$2.33 per pack

Step-by-step explanation:

$16.31÷7=2.33

Answer Link
GarrettMads
GarrettMads GarrettMads
  • 27-01-2021

Answer:

2.33

Step-by-step explanation:

16.31 divided by 7 is 2.33 which is the price of a single one of the jump ropes

Answer Link

Otras preguntas

jason baked a pan of cornbread for a family dinner.he cut the cornbread into equal size pieces.at the end of rhe dinner.there were 2 pieces left.how you find th
how can you focus your search for information and use your research time wisely
Which two oceans touch both North America and Asia
cells with similar structures and functions work together to form annual rings on woody stems are caused by an increase in rings of the
2n is greater than 14
if a scale factor is lass than 1 does it get bigger or smaller
An approximation of an exact number is called a(n) __________ number. (Points : 2)
Kai calculates that he spends 15% of a school day in science class. If he spends 75 minutes in science class, how many minutes does he spend in school?
which of the following could not happen as a pot of water boiled on the stove? A. PARTICLE VIBRATION INCREASED B.PARTICLE VIBRATION DECREASED C.PARTICLES MOVED
How did the policy of allotment impact American Indians