mattgewg1019
mattgewg1019
29-12-2020
Mathematics
contestada
Help will give crown
Respuesta :
shellycollins2
shellycollins2
29-12-2020
Answer:
8
Step-by-step explanation:
from A to B it's 8 units long
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 89+ )
Otras preguntas
A package of 5 pairs of insulated gloves costs $33.45. What is the unit price of the pairs of gloves? The unit price is $ per pair of gloves.
a nurse is caring for a client who is prescribed multiple medications. which clients are most likely to have adverse drug reactions?
❗❗CORRECT ANSWER= BRAINLIEST+50POINTS ❗❗I'm goin mad can sb help??thanks xx)
Question 32 (2 points) Which of these statements best describes a scientific theory? (2 points) оа It is a description of an observation which does not change o
What can handle work that is hard on a person and could cause repetitive injuries?
Can someone please help-
Find the equation of a line that is parallel to the line x=8 and contains the point (-9,6). The equation of the parallel line is ........ (Type an equation.)
A quadratic function y = f(x) is plotted on a graph and the vertex of the resulting parabola is (3, -5). What is the vertex of the function defined as g(x) = f(
which great lake is named for an iroquois word meaning sparkling water?
compute (explanation would be helpful too)