mnunez0070 mnunez0070
  • 30-11-2020
  • Mathematics
contestada

8lb ham for $9.60 or 6lb ham for $7.50

Respuesta :

uhmhihello
uhmhihello uhmhihello
  • 30-11-2020

Answer:

if ur asking which is a better deal, then it's the 8 lb ham for 9.60

Step-by-step explanation:

Answer Link
lattimoretaylor841
lattimoretaylor841 lattimoretaylor841
  • 19-03-2021

Answer:

8lb ham for $9.60

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Three functions are given below: f(x), g(x), and h(x). Explain how to find the axis of symmetry for each function, and rank the functions based on their axis of
How to create a tender statement in database management?
Science When air temperature increased, what happened to soil temperature? When air temperature decreased, what happened to soil temperature?
What is the rhyme pattern of William Shakespeare sonnet 130
The graph of g(x) is a transformation of the graph of f(x)=3x . of g(x) is a transformation of the graph of f(x)= 3 x . Enter the equation for g(x) in th
What happens to the atp molecule during cellular activities such as protein synthesis and muscle contraction?
Compare the ideologies of the founding fathers of the UAE and Father of the Indian Nation, Mahatma Gandhi.
Prove that triangle ABC and triangle CDE are similar.
Hakim is writing a paper over Egypt in 200 BC. Which statement best defines 200 BC? A. 200 years before the birth of Jesus of Nazareth B. 200 years be
Which country directly supported the assassination of Archduke Ferdinand in 1914