Duke44Dennis
Duke44Dennis Duke44Dennis
  • 30-11-2020
  • Mathematics
contestada

Bella bought packs of stickers to give to her friends. Each pack cost 4.56. She spent $13.68 on stickers. How many packs did she buy?

Respuesta :

justnvalerio29
justnvalerio29 justnvalerio29
  • 30-11-2020

Answer:

62.

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

What are the infrastructure of profects ? Mention.​
Fill in the blank with some/any/no/much/many/a lot of william played video games but we did not win ___
What is the decimal equivalent of 8/3? A. 2.6 B. 0.375 C. 8.3 D. 26
THIS IS DUE TONIGHT and i dont know how to do it HELP!
Nobody is looking after the children into passive voice ​
Pretend you are a counselor. What approach to psychology (from the approaches we uncovered in our discussion and reading) would you take? How would you treat yo
I don't understand a single thing on how to get an answer. you know how to answer it?
o Step Word Problem 5. Stacey delivers newspapers. She earns $15 each week plus $2 for each customer on her route. Which equation can she use to find c, the num
y=x^(2)-6+13 use the quadratic formula to find the complex roots
Find each angle. Separate your awnser with a comma. For an example 18, 72