stephaniegooomez
stephaniegooomez stephaniegooomez
  • 30-11-2020
  • Mathematics
contestada

(pg. 282) #2b A farm lets you pick 3 pints of raspberries for $12.00. How many
pints do you get per dollar?

Respuesta :

13now
13now 13now
  • 30-11-2020

Answer: Unit price is $4 for 1 pint

Check if ur question was stated right

Step-by-step explanation:

$12 ÷ 3 pints = 4

Answer Link

Otras preguntas

How did the constitution guard against tyranny?
Answer &show your work
Question 1 (True/False Worth 1 points) Instructions: Read the short passage about Sophie and the zoo and answer the question that follows. Je m'appelle Sophie.
This is the electron carrier in photosynthesis.
after a 20% discount , the price of a super slick skateboard is $140 what was the price before the discount
What is 4C? Of the matrix shown
For what values of x will 8+x to the third power be negative
B. (3,200) is wrong.
Initiatives were originally promoted by Populists for what reason? A) to give interest groups a way of circumventing bad legislation B) to allow people to gover
1. Calculate the force of gravity in newtons if your weight is 110 lbs? 2. In order for motion to occur, the net force is _______.