crabbyest crabbyest
  • 30-10-2020
  • Mathematics
contestada

shopper bought a 12-pound bag of oranges for $18.75. What was the unit price?​

Respuesta :

carlos149
carlos149 carlos149
  • 30-10-2020

Answer:

1.5625

Step-by-step explanation:

divede 18.75 by 12

Answer Link
azmandito
azmandito azmandito
  • 30-10-2020

Answer:

$1.56

Step-by-step explanation:

Divide the price with the other amount

Answer Link

Otras preguntas

0.6w = 0.48 how u do this
why are common names not a good reference to a species
1/8*20 product in simplest form
Someone helllppppp, "wings and flying are often a metaphor for what?"
Bus A takes 21 minutes to complete its route. bus B take's 35 minutes to complete its route. if both buses leave the station at 7:30 a. M At what time will they
taryn's grandmother took her family out to dinner the receipt shows the total amount spent taryns dinner was 20% of the total bill after tax and tip how much w
How many times does 12 go into 800
What multiplies to be 48 and adds up to be -19
Eugene takes 5/6 minutes to run one lap around the track if Eugene runs around the track at the same pace for 1/4 hour how many laps will kevyn Eugene Run
Which choice is an example of ethnicity?