Rick bought 5 yogurt bars at a snack shop. Each yogurt bar cost $1.85.

Complete the table to show the price of 2, 3, 4, and 5 yogurt bars.

Number of Yogurt Bars Price
1 $1.85
2 $
3 $
4 $
5 $

Respuesta :

Answer:

2 $3.07

3 $5.55

4 $7.04

5 $9.25

Step-by-step explanation:

just add 1.85 to each price. ex 1.85 + 1.85 made 2

2 $3.70

3 $5.55

4 $7.40

5 $9.25