pup313cool pup313cool
  • 29-10-2020
  • Mathematics
contestada

Apples are on sale for $1.29 per pound. You buy buy 4.25 pounds of apples. How much will It cost to buy the apples?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 29-10-2020

Answer:

5.48

Step-by-step explanation:

Answer Link
nyebo098
nyebo098 nyebo098
  • 29-10-2020

Answer:

5.48

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Three examples of direct evidence for evolution?
If two people are pulling against each other with forces of 500 Newtons and 600 Newtons, there is a/an? a. Balanced force b. unbalanced force c. Universal
the number y divided by 100
Three examples of direct evidence for evolution?
The molar mass of an element is equal to (A) the mass of an atom of the element in grams. (B) the atomic mass of the element in grams. (C) the number of atom
How do toucans protect themselves
IF THE AREA OF A RECTANGLE IS 32a AND ITS WIDTH IS 4a. HOW WOULD I FIND WHAT THE LENGTH IS?
what two numbers add up to 39 and multyply to 270
47 is 10 less than my number. 67 is 10 more than my number. What is my number
A fish tank holds 20 litiers of wáter .How many milliliters does the fish tank hold ?